وبینار تخصصی ملاحظات بهداشتی، محیط زیستی، اپیدمیولوژیک و سیاستی کرونا-هم‌زیستی برگزار شد.

با همکاری دانشکده بهداشت و پژوهشکده محیط زیست، وبینار تخصصی با موضوع ملاحظات بهداشتی، محیط زیستی، اپیدمیولوژیک و سیاستی کرونا-هم‌زیستی برگزار شد.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده محیط زیست و به نقل از دانشکده بهداشت، دوشنبه 15 اردیبهشت 1399، اولین سری از مجموعه وبینارهای تخصصی با مشارکت دانشکده بهداشت و پژوهشکده محیط زیست و با حضور 12 نفر از استادان و صاحب نظران ویروس شناسی، ایمنی‌شناسی، بهداشت محیط، اپیدمیولوژی، آموزش و ارتقاء بهدشت، سیاستگذاری سلامت و مدیریت و اقتصاد سلامت با عنوان «ملاحظات بهداشتی، محیط زیستی، اپیدمیولوژیک و سیاستی کرونا-هم‌زیستی در ایران» برگزار شد.

در این وبینار 12 نفر از اساتید صاحب نام ویروس شناسی، ایمنی‌شناسی، بهداشت محیط، اپیدمیولوژی، آموزش و ارتقاء بهدشت، سیاستگذاری سلامت و مدیریت و اقتصاد سلامت به ایراد سخنرانی و بیان تجربیات خود در حوزه‌های تخصصی مربوطه پرداختند».

در ابتدا دکتر علی اکبری ساری، رئيس دانشكده بهداشت و استاد گروه علوم مديريت و اقتصاد بهداشت این دانشکده، درخصوص فعالیت های دانشکده و درس های برای آینده سخنانی را بیان داشت.


پس از آن دکتر طلعت مختاری آزاد، استاد و متخصص ویروس شناسی دانشكده درارتباط با فعالیت های انجام شده توسط آزمایشگاه ویروس شناسی دانشکده توضیحاتی را ارائه داد.


در ادامه دکتر آرش رشیدیان، مدیر علوم، اطلاعات و نشر، دفتر مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت و استاد گروه علوم مدیریت و اقتصاد بهداشت دانشکده بهداشت، درمورد جایگاه و فعالیت های سازمان جهانی بهداشت و چالش های پیش روی سازمان در هماهنگی جهانی و منطقه ای کووید-۱۹ به ارائه سخنرانی پرداخت.


سپس دکتر فاضل شکری و دکتر امیرحسن زرنانی، استادان گروه پاتوبیولوزی دانشکده بهداشت سخنانی در رابطه با تست های آنتی بادی در تشخیص کروناویروس و اقدامات انجام شده توسط گروه ایمونولوژی ارائه داد.
به دنبال آن دکتر سیمین ناصری، معاون پژوهشی و استاد گروه مهندسی بهداشت محیط دانشکده و دکتر محمود علی محمدی، استاد گروه مهندسی بهداشت محیط دانشکده، درمورد امکان شناسایی و تکثیر ویروس عامل کووید-19 و امکان انتقال آن از طریق فاضلاب‌های شهری سخنانی را بیان داشتند.


پس از آن دکتر کاظم ندافی، استاد گروه مهندسی بهداشت محیط دانشکده بهداشت و رئیس پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران و دکتر محمدصادق حسنوند، دانشیار پژوهشکده محيط زيست، در زمینه ملاحظات محیطی و انتقال ویروس SARS-CoV-2 عامل بیماری کووید-۱۹ از طریق هوا و استفاده از پوشش ماسک مطالبی را ارائه نمود.
همچنین دکتر مسعود یونسیان، متخصص اپیدمیولوژی، استاد گروه مهندسی بهداشت محیط دانشکده بهداشت و پژوهشکده محیط زیست دانشگاه، به معرفی کمیته اپیدمیولوژی کووید-۱۹ دانشگاه علوم پزشکی تهران و اقدامات کمیته در این حوزه پرداخت.
سپس دکتر الهام شکیبازاده،معاون آموزشی و دانشیار گروه آموزش و ارتقای سلامت دانشکده، درخصوص آموزش مردم و مسئولیت اجتماعی دانشکده بهداشت در افزایش سواد سلامت جامعه و فعالیت کمیته اطلاع رسانی و آموزش همگانی کرونا در دانشگاه علوم پزشکی تهران سخنانی را ایراد کرد.


در پایان دکتر امیرحسین تکیان در رابطه با سیاستگذاری‌ها و جهت‌گیری‌های نظام سلامت در حین و پس از بحران کرونا سخنانی را ارائه کرد.


در انتهای جلسه نیز اساتید سخنران به سوالات شرکت کنندگان در وبینار پاسخ دادند.
دکتر تکیان در پایان یادآور شد: «وبینارهای بعدی از این سری وبینار ها با تمرکز بیشتر بر هر یک از موضوعات تخصصی برگزار می شود که زمان برگزاری آنها متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد».

 

لینک دسترسی به اسلایدهای سخنرانان

مدیر سیستم
تهیه کننده:

مدیر سیستم

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *